Skuter bez prawa jazdy idealny na wiejskie drogi

2021-05-18

Osoby mieszkające na wsi nie od dziś wiedzą, że do jazdy po wiejskich terenach idealny będzie skuter. A już na pewno taki, do którego prowadzenia nie jest wymagane prawo jazdy. W końcu nie każda osoba musi je posiadać, a wiele z nich bez tego dokumentu doskonale sobie radzi na dwóch kółkach. Skuter skuterowi nie jest równy, tak samo w przypadku motocykla. Wynika stąd, że nie każdym skuterem możemy poruszać się bez uprawnień. W takim razie, który będzie do tego przeznaczony?

Osoby niemające prawa jazdy powinny poszukać skutera z silnikiem o pojemności do 50 cm3. Tylko takim mogą jeździć bez dokumentów, co regulują przepisy prawne. Jest jedno ale. Nie wszyscy mogą poruszać się skuterem o pojemności 50 cm3 bez prawka – mogą to robić jedynie osoby, które urodziły się przed 19 stycznia 1995 roku. W 2013 roku weszły w życie nowe przepisy, które sprawiły, że młodsze osoby do jazdy skuterem 50 cm3 muszą zdać egzamin kat. AM lub B1, który uprawnia do poruszania się tym pojazdem.

Doskonałym przykładem skutera o pojemności 50 cm3 jest skuter znanej, lubianej i cenionej marki Kymco. Model Agility 16+ ma niewielkie rozmiary, które sprawiają, że daje się lekko prowadzić i na dodatek nie waży dużo. Niska waga to ogromna zaleta, tym bardziej gdy na skuter wsiada mniej doświadczona osoba lub osoba mająca mniej siły, jak na przykład powabne panie.Osoby mieszkające na wsi często muszą dojeżdżać do pracy znajdującej się w najbliższym mieście lub innych miejscowościach położonych kilkadziesiąt kilometrów dalej. Czekanie na autobus, który rzadko jeździ lub wręcz nie dojeżdża do potrzebnej nam miejscowości jest denerwujące i często sprawia, że musimy poświęcić dużo więcej czasu na podróż niżbyśmy chcieli. Nawet jeśli uda się nam w końcu wsiąść w autobus to by wrócić do domu albo musimy się spieszyć albo długo czekać na powrót. Po co tracić niepotrzebnie nerwy. Zamiast tego lepiej wsiąść na własny skuter i ruszyć kiedy chcemy, o której chcemy i pojechać wszędzie tam gdzie zechcemy.

Dodatkową zaletą skutera Kymco Agility 16+ jest to, że dosłownie wciśnie się wszędzie. Jest mały i zwrotny, a co się z tym wiąże pozwoli nam na pokonanie korków i łatwe zaparkowanie praktycznie wszędzie. Co innego w przypadku samochodów – jazda nimi wymaga więcej skupienia i na dodatek trzeba znaleźć wystarczająco szerokie miejsce parkingowe. Skuter bez problemu postawimy pod bramą.

Skuterem Kymco Agility 16+ wybierzemy się także na zakupy. Pod siedzeniem posiada pakowny schowek, w którym umieścimy nabyte przedmioty i schowamy kask typu Jet. Do tego pod kierownicą znajdziemy także schowek, który pozwoli nam na włożenie do niego niezbędnych rzeczy, które warto mieć pod ręką – łatwo po nie sięgnąć w czasie jazdy. Tym, którym miejsca nigdy dość, w skuterze Kymco Agility 16+ umieszczono z tyłu mocny bagażnik, który można przeznaczyć na stelaż pod kufer. Tak wyposażony skuter jest idealny do codziennej jazdy, a już na pewno sprawdzi się podczas odwiedzania sąsiadów czy najbliższej rodziny.

Jeśli szukasz bezpiecznego skutera to taki właśnie jest . Zadbano o każdy jego szczegół, w tym o system hamulcowy z mocnym przednim hamulcem tarczowym. Kymco Agility 16+ 50cm3 to zdecydowanie skuter wart swojej ceny – nie tylko pozwala na wygodną jazdę, ale i na dodatek mało pali.